Francja
Sala 108. Salon Diany (Salon de Dianę), w dawnym pokoju bilardowym znajduje się plafon „Diana jako bogini żeglug' i myśliwstwa" (Gabriel Blanchard). W~ wnękach: po lewej „Kyros na polowaniu na dziki" (C. Audran), po prawej „Jazon i Argonauci lądują na Kolchidzie, aby zdobyć Złote Runo" (La Fosse), po stro-s nie okien „Aleksander na polowaniu na Iwy" (La Fosse) i po przeciwnej stronie „Cezar wysyła kolonistów do Kartaginy" (Audran). Nad kominkiem obraz „Ofiarowanie Ifigenii" (La Fosse) i naprzeciwko „Diana i Endymion" (Blanchard). Popiersie młodego Króla-Śłońce jest dziełem Giovanniego L. Berniniego z r. 1665.
Sala 109. Salon Marsa (Salon de Mars): pierwotnie pomieszczenie królewskiej gwardii przybocznej, przebudowane w r. 1684 na salon muzyczny, przy czym po obu stronach kominka ustawiono podesty dla muzyków. Plafon przedstawia „Marsa na wozie ciągnionym przez wilki" (Audran). We wnękach po lewej „Parada wojsk Cezara" (Audran), po prawej „Triumf Konstantyna" (Houasse), nad oknami „Aleksander degraduje oficera" (Houasse) i „Marek Antoniusz mianuje Albinu-sa konsulem" (Jouvenet) oraz naprzeciwko „Cyrus przemawia do wojsk" (Jou-venet) i „Demetrios Poliorketes zdobywa miasto" (Audran). Nad drzwiami supra-porty z wyobrażeniem cnót (Simon Vou-et). Na bocznych ścianach portrety Ludwika XV i jego małżonki Marii Leszczyńskiej, obydwa pędzla Carle van Loo.
Sala 110. Salon Merkurego (Salon de Mercure): tu w ciągu ośmiu dni spoczywały na marach zwłoki Ludwika XIV. Plafon pędzla Jean-Baptiste de Champagne przedstawia: „Merkurego na wozie zaprzężonym w koguty" (pośrodku), „Aleksandra przyjmującego poselstwo indyjskie" (po lewej), „Augusta przyjmującego delegację hinduską" (po prawej), „Rozmowę Aleksandra z Arystotelesem" (strona okienna) oraz „Ptolemeusza w rozmowie z uczonymi" (naprzeciw okien). Na ścianie podłużnej gobelin wykonany w paryskiej manufakturze, przedstawiający Ludwika XIV udzielającego audiencji nuncjuszowi papieskiemu. Na konsoli słynny zegar automatyczny (1706) Antoine Moranda; ponadto w sali znajdują się dwie komody Andre-Charlesa Boulle'a.